Pro Dive ChorvČtsko 

Workshop: "Celotvárové masky"

 

 


Naše potápačské centrum ARONNAX, spolu s oblastným zastúpením TdiSdi Slovakia poriada okrem pravidelných seminárov aj monotematické workshopy. 14. apríla 2015 sme zorganizovali na pôde FTVŠ zamestnanie, venované skôr pracovnému než rekreačnému potápaniu. Témou boli FULL FACE MASKS = CELOTVÁROVÉ MASKY.

 

 

Celotvárové masky sú typickou súčasťou výstroja komerčných potápačov. V teoretickej časti workshopu, nám náš hosť Martin Jurkovič, príslušník Hasičského a záchranného zboru na učebni popísal jednotlivé typy a druhy celotvárových masiek. Exaktne pomenoval ich prednosti aj nedostatky tak, ako ich poznať len odborník priamo z praxe potápačskej zásahovej jednotky.

 

 

Následne sme pod hladinou vody v bazéne FTVŠ UK mali možnosť dýchať zo 6 rôznych značiek/typov FullFace masiek. Niektoré z nich boli vystrojené aj komunikačnou technikou, čo viacerým umožnilo po prvý raz v živote zažiť krásu podvodnej komunikácie.

 

Viacerí účastníci workshopu neodolali si vyhotoviť „selfie“ v celotvárovej maske a patrične to na niektorej zo sociálnych sietí okomentovať.

 

 

 

 

 

Ďakujeme predovšetkým Martinovi Jurkovičovi a ďalším príslušníkom Hasičského a záchranného zboru za ich ochotu prísť a prezentovať. Veríme, že podujatie sa páčilo aj účastníkom a že nám zachovajú svoju priazeň.

 

 

 

 
Použité ilustrácie sú z knihy - Jules Verne: 20.000 míľ pod morom