Pro Dive ChorvČtsko 

Workshop: "Side Mount Diving"

 

 


Posledným, v rade našich jarných workshopov v roku 2015 sa 12. mája uskutočnilo zamestnanie s témou "SIDE MOUNTING". Potápanie s konfiguráciou "bokoviek" je momentálne na výslní a v posledných rokoch, získava zavesenie fliaš po stranách čoraz väčšiu pozornosť a obľubu nielen v radoch technických potápačov.

 

 

Značnú časť teórie, si na svoje plecia zobral Jano Blaho, ktorý má zo sveta side mountingu bohaté osobné skúsenosti, nielen ako užívateľ, ale aj inovátor a konštruktér SM systémov. A veru, na stole v učebni bolo veľa rôznych kompenzátorov, popruhov a olovených záťaží čudných tvarov.

 

 

Nielen vesty a harness popruhy, ale aj fľaše všetkých možných objemov, dĺžok a materiálov. Až neuveriteľne sa od seba líšili tiež hmotnosťou aj priemerom. Na to všetko nadväzovali exoticky vyzerajúce regulátory a manometre na krátkych hadičkách.

 

 

Ako obvykle, workshop pokračoval praktickou časťou v bazéne, kde si účastníci priamo vo vode pod odborným vedením vyskúšali výstrojovú konfiguráciu s bočným usporiadaním fliaš.

 

 

 

Ďakujeme predovšetkým Janovi Blahovi, Tomášovi Kissovi za ich ochotu prísť a pomôcť nám pri organizácii tohto úspešného workshopu. Veríme, že sa podujatie páčilo aj jeho účastníkom a že nám zachovajú svoju priazeň.

 

 

 

 
Použité ilustrácie sú z knihy - Jules Verne: 20.000 míľ pod morom