Pro Dive ChorvČtsko

Aronnax Apnea Cup 2012

Bratislava 13. január 2012.

5. ročník ARONNAX APNEA CUP-u priniesol niekoľko noviniek. Po tom, čo sa ozývali protestné hlasy z viacerých družstiev tábora "Amatérov", sme presunuli výkonostných plavcov z Lohnická Teamu, FEI STU a študentov FTVŠ UK do kategórie "Profesionálov". Vzhľadom na skutočnosť, že do súťaže v kategórii "No-Limit" (plavci s monoplutvami) sa nám prihlásili len 2 družstvá, bola táto elitná súťaž zrušená. Rovnako ostala neobsadená aj kategória juniorov.

Aj napriek tomu sa ARONNAX APNEA CUP-u zúčastnilo 16 manšaftov. Súťažilo sa v 3 kategóriách:
- Amatéri
- Masters (nad 40 rokov)
- Profesionáli

Náš klub Aronnax postavil v tomto ročníku tak ako v minulosti ako jediný až dve družstvá: jedno amatérske a tradičné takmer "seniorský" team v kategórii Masters, borcov nad 40 rokov.

Amatérska súťaž

Konečne si náš tento rok výrazne omladený team odniesol palmu víťaztva. Štafeta v uvedenom zložení získala po absolútne fantastickom závere plichtu s družstvom MICHELIN TEAM. Obaja zaplávali 5.875 metrov.

4 950 m

Súťaž v kategórii Masters (nad 40 rokov)

Nautilus obhájil prvenstvo z posledných dvoch ročníkov a vyhral aj po tretí krát po sebe. Dokonca najlepším výkonom histórie v tejto kategórii, keď zaplávali 6 350 m. Vylepšili tak rekord družstva SANY Divers z roku 2009, ktorého hodnota bola - 6150 m.

Naši skončili s výkonom 5 650 m opäť tretí. Za svojim najlepším výkonom 5 825 m) sme zaostali o 6 dĺžok bazéna. Ale že to boli v podaní veteránov excelentné výkony svedčí, že medzi amatérmi by im z 13 družstiev patrili 1., 2., a 5. miesto (!).