Pro Dive ChorvČtsko 

Workshop: "Freediving"

 

 


Tretím dejstvom série našich jarných workshopov v roku 2015 sa 5. mája stal "FREEDIVING". Nádychové potápanie, si v poslednom období získava čoraz väčšiu pozornosť a obľubu najmä medzi mladými potápačmi.

 

 

Náš workshop, môžeme pokojne nazvať aj „úvodom do sveta nádychového potápania“. V jeho úvode, v teoretickej lekcii nám náš hosť Jaro Figura , inštruktor z www.freedivingacademy.sk, objasnil fundamentálne základy tohto športu.

 

 

Súčasťou prezentácie bolo aj bližšie zoznámenie sa s výstrojom nádychových potápačov. Nechýbali ani humorné historky a pohľad do zákulisia komunity apneistov.

 

 

Na prednášku nadviazal praktická časť, kde sa účastníci priamo vo vode naučili niektoré triky skúsených freediverov. Mnohí boli prekvapení sami zo seba, koľko sa toho boli za púhu hodinu schopní pod odborným vedením naučiť. A samozrejme aj vyskúšať si špeciálne masky a plutvy.

 

 

Ďakujeme predovšetkým spoločnosti Freediving Academy za ich ochotu prísť a pomôcť nám pri organizácii tohto úspešného workshopu. Veríme, že sa podujatie páčilo aj jeho účastníkom a že nám zachovajú svoju priazeň.

 

 

 

 
Použité ilustrácie sú z knihy - Jules Verne: 20.000 míľ pod morom